Aa
Aa
Aa
7

Sprzęt do pomiaru czasu w sporcie

2.3 Testowanie instalacji pętli detekcyjnej

Gry pętla zostanie zainstalowana, powinna zostać przetestowana aby się upewnić czy funkcjonuje poprawnie. Polecamy również powtarzać tę samą procedurę na początku każdego wyścigu. Aby się upewnić czy pętla działa poprawnie, wykonaj następujący test:

  1. Podłącz pętlę detekcyjną do dekodera i komputera z oprogramowaniem AMB i.t. (zobacz także oddzielną instrukcję dla dekodera).
    Sprawdź szumy tła, które są aktualizowane co pięć sekund w oprogramowaniu AMBi.t.
    Poziom szumów tła powinnien zawierać się w przedziale od 0 do 40 punktów. Wyższa wartość może wskazywać na zakłócenia z innych urządzeń elektrycznych w danym obszarze lub złą instalacje pętli. Spróbuj wyłączyć podejrzane urządzenia lub usunąć pobliskie obiekty i sprawdzić czy wskaźnik się polepszył. Szczególnie w nocy, krótkofalowe nadajniki radiowe mogą powodować zwiększone szumy tła

  2. Jeżeli pętla detekcyjna została zainstalowana prawidłowo sygnał transpondera powinien być odebrany w tej samej odległości na całej szerokości pętli. Aby to przetestować stań przy jednym końcu pętli około 8m od niej i trzymaj transponder 120 cm (4 ft) nad ziemią. Przejdź powoli w kierunku pętli. Usłyszysz sygnał dźwiękowy w słuchawkach dołączonych do dekodera, gdy transponder zostanie wykryty. Zaznacz miejsce, gdzie transponder został wykryty. Powtórz proces na środku i drugim końcu pętli detekcyjnej a następnie zrób to samo podchodząc z drugiego kierunku. Odległość wykrywania powinna być w przybliżeniu taka sama dla wszystkich miejsc (< 20 °)

  3. Sprawdź jaka moc sygnału transpondera jest odierana testując to z motocyklem (patrz także pkt 3.1 Instalacja transpondera). Dobra pętla detekcyjna odbierze spójny sygnał z transpondera na poziomie co najmniej 100 punktów z częstością w wysokości co najmniej 10 punktów. Częstość odbioru może być rożna w zależności od szybkości przemieszczania transponderów (wolniejsze przemieszczanie powoduje wyższą częstość odbioru), ale siła sygnału powinna być zgodna (rozbierzność na poziomie 10 punktów ).

Nasza firma zajmuje się rozwojem i produkcją systemów pomiaru czasu od niemal 19 lat. Oferujemy elektroniczne systemy pomiaru czasu oparty o fotokomórki i chronometr TS-L1 do zastosowań treningowych i amatorskich a także do profesjonalnego pomiaru czasu. Nasz sprzęt przeszedł intensywne testy w takich dyscyplinach jak: narciarstwo i snowboard - slalomy pojedyńcze i równoległe, wyścigi samochodowe na 1/4 mili - pojedyńcze i równoległe, hippika - zawody w ujeżdżaniu koni - konkursy jedno i dwuetapowe oraz cross i inne, biegi przełajowe i maratońskie - dzięki zestawowi TS-Maraton. Ponadto oferujemy systemy oparte na aktywnych transponderach firmy MyLaps (AMB i.t. oraz ChampionChip) przeznaczone do kartingu, motocrossu i innych dyscyplin. Nasze systemy pomiaru czasu często są wykorzystywane w treningach i testach lekkoatletycznych przez szkoły sportowe i kluby piłkarskie. Oferujemy również tablice do wyświetlania wyników w technologii LED.
W odpowiedzi na zapotrzebowania klientów oraz postęp techniki wciąż prowadzimy prace rozwojowe aby tworzyć rozwiązania niezawodne i łatwe w obsłudze, umożliwiające daleko idącą automatyzację pomiaru czasu.


Copyright © Sectro Timing Systems. All Rights Reserved

CSS 3 Valid XHTML 1.0