Aa
Aa
Aa
5

Umieszczenie aktywnej pętli detekcyjnej

  1. Aktywna pętla detekcyjna musi byś umieszczona w taki sposób aby transponder był nad środkiem pętli gdy przód gokartu najeżdża na linię mety. Upewnij się że gokarty nie mogą przejechać obok pętli detekcyjnej - rozszerz ją poza tor jeśli jest to potrzebne.

  2. Aktywna pętla detekcyjna może być użyta na torze o maksymalnej szerokości 12 m

  3. Wytnij rowki w torze na max. głębokość 2cm i szerokość 60 cm.

Instalacja okablowania pętli detekcyjnej

  1. Sprawdź czy rowki są czyste i suche. Zapewni to bardzo dobrą izolację po nałożeniu silikonu na zainstalowane przewody. Włóż przewody pętli detekcyjnej do rowków i odetnij nadmiarową część pętli.

  2. Gdy wszystkie przzewody są zainstalowane, umieść koszulkę termokurczliwą na końcu pętli detekcyjnej. Następnie przylutuj koniec przewodu pętli do krótkiego przewodu aktywatora. Podczas lutowania lutowie powinno dokładnie zalać całe połącznie - nie tylko zewnętrzną część. Umieść koszulkę termokurczliwą na zlutowanym połączeniu i przytrzymaj ją nad źródłem ciepła aby się dokładnie obkurczyła wokół przewodów ( zobacz rysunek 2.2). Powtórz tą procedurę z drugim końcem pęli detekcyjnej.

  3. Wypełnij rowki silikonem. Upewnij się, że nie silikon nie wystaje ponad powierzchnie toru - w przeciwnym razie opony mogą wyciągnąć silikon. Jeśli silikon wycieknie ponad powierzchnie toru zeskrob nadmiar kawałkiem kartonika. Zapewni to również, że silikon jest wciśnięty do rowki i na boki rowka, aby zapewnić doskonałą szczelność.

Nasza firma zajmuje się rozwojem i produkcją systemów pomiaru czasu od niemal 19 lat. Oferujemy elektroniczne systemy pomiaru czasu oparty o fotokomórki i chronometr TS-L1 do zastosowań treningowych i amatorskich a także do profesjonalnego pomiaru czasu. Nasz sprzęt przeszedł intensywne testy w takich dyscyplinach jak: narciarstwo i snowboard - slalomy pojedyńcze i równoległe, wyścigi samochodowe na 1/4 mili - pojedyńcze i równoległe, hippika - zawody w ujeżdżaniu koni - konkursy jedno i dwuetapowe oraz cross i inne, biegi przełajowe i maratońskie - dzięki zestawowi TS-Maraton. Ponadto oferujemy systemy oparte na aktywnych transponderach firmy MyLaps (AMB i.t. oraz ChampionChip) przeznaczone do kartingu, motocrossu i innych dyscyplin. Nasze systemy pomiaru czasu często są wykorzystywane w treningach i testach lekkoatletycznych przez szkoły sportowe i kluby piłkarskie. Oferujemy również tablice do wyświetlania wyników w technologii LED.
W odpowiedzi na zapotrzebowania klientów oraz postęp techniki wciąż prowadzimy prace rozwojowe aby tworzyć rozwiązania niezawodne i łatwe w obsłudze, umożliwiające daleko idącą automatyzację pomiaru czasu.


Copyright © Sectro Timing Systems. All Rights Reserved

CSS 3 Valid XHTML 1.0