Aa
Aa
Aa
8

Testowanie poprawności instalacji aktywnej pętli detekcyjnej

Gdy pętla zostanie zainstalowana powinna być przetestowana aby się upewnić, że pracuje poprawnie. Rekomendujemy również, aby powtarzać tą procedurę przed każdym wyścigiem. Możesz sprawdzić czy pętla funkcjonuje poprawnie wykonując następujące testy:
  1. Podłącz pętlę do dekodera połączonego z komputerem z oprogramowaniem Timingowym. (zobacz też paragraf 2.2 Instalacja Dekodera TranX2). Sprawdź szumy tła, które są wyświetlane co 5 sekund w oprogramowaniu Track Timing. Poziom szumów tła powinien być pomiędzy 0 a 40. Wyższa wartość może wskazywać złą instalację pętli. Spróbuj wyłączyć aktywator i sprawdź zmianę wartości szumu. Wysoka wartość może również wskazywać na interferencje od innego sprzętu elektronicznego w pobliżu. Spróbuj wyłączyć podejrzane urządzenia lub usunąć pobliskie obiekty i sprawdź ponownie wskaźnik szumów. Szczególnie w nocy radia - krótkofalówki mogą spowodować zwiększony poziom szumów tła.

    NAUKA Z DOŚWIADCZENIA

    Metalowa konstrukcja pomieszczenia pomiarowego może spowodować, że system odbiera więcej zakłóceń poprzez kable koncentryczne, co może powodować zwiększony szum tła.

  2. Sprawdź moc sygnału transponderów, gdy są wykrywane przez systm podczas rzeczywistego testu. (zobacz również paragraf 2.3 Instalacja transponderów). Dobra pętla detekcyjna odbierze spójny sygnał z transpondera na poziomie co najmniej 80 punktów z częstością co najmniej 20. Częstotliwość odbioru może się zmieniać w zależności od szybkości z jaką transponder się przemieszcza (wolniejsze przemieszczanie powoduje większą ilość wykryć), lecz siła sygnału nie powinna wykazywać odchyłek (około 10 punktów zmienności) dla tego samego gokarta.

Nasza firma zajmuje się rozwojem i produkcją systemów pomiaru czasu od niemal 19 lat. Oferujemy elektroniczne systemy pomiaru czasu oparty o fotokomórki i chronometr TS-L1 do zastosowań treningowych i amatorskich a także do profesjonalnego pomiaru czasu. Nasz sprzęt przeszedł intensywne testy w takich dyscyplinach jak: narciarstwo i snowboard - slalomy pojedyńcze i równoległe, wyścigi samochodowe na 1/4 mili - pojedyńcze i równoległe, hippika - zawody w ujeżdżaniu koni - konkursy jedno i dwuetapowe oraz cross i inne, biegi przełajowe i maratońskie - dzięki zestawowi TS-Maraton. Ponadto oferujemy systemy oparte na aktywnych transponderach firmy MyLaps (AMB i.t. oraz ChampionChip) przeznaczone do kartingu, motocrossu i innych dyscyplin. Nasze systemy pomiaru czasu często są wykorzystywane w treningach i testach lekkoatletycznych przez szkoły sportowe i kluby piłkarskie. Oferujemy również tablice do wyświetlania wyników w technologii LED.
W odpowiedzi na zapotrzebowania klientów oraz postęp techniki wciąż prowadzimy prace rozwojowe aby tworzyć rozwiązania niezawodne i łatwe w obsłudze, umożliwiające daleko idącą automatyzację pomiaru czasu.


Copyright © Sectro Timing Systems. All Rights Reserved

CSS 3 Valid XHTML 1.0